17. 12. MVK Vsetín

Návštěva městské knihovny. Zúčastní se vybraní žáci ZŠ speciální. Zodpovídá paní asistentka Fojtíková.

19. 12. Vánoční besídka žáků ZŠ praktické.

Srdečně zveme všechny rodiče žáků na vánoční besídku, která se uskuteční v 8: 30 v jídelně školy. Zodpovídá paní učitelka Andrýsková.

20. 12. Vánoční posezení s cimbálovou muzikou

Srdečně zveme všechny rodiče a žáky ZŠ speciální na společné vánoční posezení od 13:00 do 14:30 v jídelně školy.

20. 12. Návštěva "Džungle"

Zúčastní žáci družin ZŠ praktické od 12:15 do 13:45.  Zodpovídá paní vychovatelka Škorňová.

21. 12. Systém Třídních učitelů

Výuka bude probíhat do 10:30, pak oběd. Provoz školních družin a školního klubu se ruší.

Od 24. 12. 2018 do 2. 1. 2019 Vánoční prázdniny

Žáci nastoupí do školy ve čtvrtek 3. 1. 2019. Přijemné prožití vánočních svátků a hodně štěstí v novém roce 2019 všem žákům, rodičům i přátelům školy přeje Mgr. Roman Třetina, ředitel školy.

Základní škola, Mateřská škola a Praktická škola Vsetín je základní škola se třídami zřízenými podle § 16 Školského zákona.

Posláním školy je speciálními vzdělávacími prostředky a metodami práce, s využitím didaktických pomůcek a pod vedením speciálně vyškolených pedagogů umožnit zdravotně postiženým žákům dosáhnout co možná nejvyšší stupeň znalostí a dovedností, s ohledem na jejich vzdělávací možnosti. Cílem školy je zapojení, případně úplná integrace dětí do běžného občanského života.

O žáky se stará tým speciálně školených pedagogů, asistentů pedagoga, osobních asistentů, vychovatelů a řada dalších provozních pracovníků školy.

Škola sdružuje:

Základní školu praktickou, která je zaměřena na výchovu a vzdělávání dětí s lehkou mentální retardací. Ke škole patří přípravné třídy pro děti ze sociokulturně znevýhodněného prostředí, kde se předškoláci připravují na svoji školní dráhu.

Základní školu speciální, kde jsou vzděláváni žáci s hlubším stupněm mentální retardace. Ke škole patří třída pro autistické děti a 2 třídy rehabilitační pro imobilní žáky s kombinovanými vadami.

Základní školu a Mateřskou školu při nemocnici, kde se vzdělávají žáci při pobytu v nemocnici.

Mateřskou školu speciální, která je speciálním zařízením pro děti se zdravotním znevýhodněním a se zdravotním postižením. Uskutečňuje předškolní vzdělávání a poskytuje speciálně pedagogickou podporu dětem se speciálními vzdělávacími potřebami. S dětmi se pracuje podle ŠVP „Hrajeme si celý rok“ při individuálním zohlednění jejich zdravotního postižení. S dětmi pracují speciální pedagogové, kteří umí ve své práci s dětmi používat speciálně pedagogické metody práce a odborné terapie, stimulují osobnost dítěte k dalšímu rozvoji, podporují u dětí samostatnost a schopnost projevovat se autenticky.

Praktickou školu jednoletoukterá je vzdělávacím oborem středního stupně vzdělání a je určen pro žáky s různým stupněm mentálního postižení, kteří ukončili povinnou školní docházku. Umožňuje žákům doplnit si a rozšířit teoretické i praktické vzdělání a poskytnout jim základní dovednosti a návyky pro výkon jednoduchých činností v oblastech praktického života, zpravidla v odborných pracovnách v naší škole (cvičná kuchyň, keramická dílna, dílny a jiné), pod dohledem odpovědných pedagogických pracovníků. Škola je ukončena závěrečnou zkouškou. Absolventi se mohou v rámci svých možností a individuálních schopností uplatnit při pomocných pracích pro oblast služeb a výroby (např. ve zdravotnictví, v sociálních a komunálních službách, ve výrobních podnicích, v zemědělství), případně na chráněných pracovištích.

Podpořte nás

Darujme.cz

viz: www.darujme.cz/organizace/1200310

Jsme zapojeni