PŠJ AKTUALITY

Práce šlechtí, ale také pomáhá…

Práce šlechtí, ale také pomáhá…
V předmětech Praktické činnosti a Práce v domácnosti se učíme mnohé, s čím se v běžném životě budeme každodenně setkávat. Zdokonalujeme  své dovednosti v sebeobslužných  činnostech – chystání svačiny, vaření čaje, vaření základních příloh, servírování. Dále úklidové...

Kouzlo grafiky

Kouzlo grafiky
Další naší zastávkou v seriálu lektorských programů na vsetínském zámku se stal ve čtvrtek 27. 2. workshop pod názvem Kouzlo grafiky. Paní lektorka nám krátce představila tuto nevšední výtvarnou techniku a hned jsme se dali do práce. Na matrici z lepenky jsme lepili nejrůzněší tvary z nejrůznějších...

Je libo tvarůžkovou, tuňákovou, šunkovou nebo salámovou?

Je libo tvarůžkovou, tuňákovou, šunkovou nebo salámovou?
Ano, řeč je o italské národní specialitě PIZZE. Snad většina dospívajících dívek a chlapců uvítá při různých slavnostních příležitostech pohoštění v podobě slaného koláče  - Pizzy. Výhoda doma připravovaného pokrmu je v tom, že si na rajčatový základ může každý dát to, co je jeho...

Předjaří s keramikou

Předjaří s keramikou
Zima, která se v letošním roce neukázala ve své plné síle jako tomu bylo v dobách dřívějších, bude brzy nahrazena obdobím jara. Keramiku s jarně – velikonoční tématikou v podobě zápichů a jiných dekoračních předmětů jsme si tak mohli užít již počátkem února. Mgr. Petra...

Ve společnosti knihy

Ve společnosti knihy
V měsíci lednu i únoru jsme tradičně navštívili Městskou knihovnu na Dolním náměstí ve Vsetíně. Lednové téma – zimní spánek lesní zvěře bylo velmi zajímavé a každého potěšila četba a filmové ukázky z Večerníčku „Méďové“. Únorové téma patřilo domácím mazlíčkům – psům a snad každý by...

Budkobraní v dílnách

Budkobraní v dílnách
První pololetí letošního školního roku jsme v truhlářské dílně zasvětili výrobě ptačích budek a krmítka. Studenti řezali, lepili, vrtali, šroubovali, brousili, natírali. A je hotovo. Výtěžek z prodeje použijeme k rozvoji naší školy. Aleš Čapák

Pojďte dál…..začíná nám maškarní bál !

Pojďte  dál…..začíná nám maškarní bál !
text a foto k akci najdete zde : Pojďte dál…..začíná nám maškarní bál!

Leden – měsíc nových příležitostí a zdravých nohou

Leden – měsíc nových příležitostí a zdravých nohou
  Do nového roku vstupuje mnoho lidí s přáním udělat pro sebe a své zdraví něco prospěšného. My jsme se zaměřili na pohybový aparát. Nohy nás nosí celý život a tak si také zaslouží trochu pozornosti. Nejprve jsme si zopakovali anatomii dolních končetin. Jak posílit a trénovat svaly DK,...

Lektorský program na zámku aneb co nám ještě přinesl prosinec…

Lektorský program na zámku aneb co nám ještě přinesl prosinec…
V půli prosince jsme zavítali na zámek Vsetín, kde nás čekal bohatý program týkající se období očekávání narození Ježíška, období Adventu. Vyráběli jsme z papíru krabičku, ve které jsme si později odnesli třpytkami ozdobené vánoční baňky. Při této příležitosti jsme zavítali na výstavu perníků....

Na skok do Ježíškovy dílny

Na skok do Ježíškovy dílny
Adventní čas – jedno z nejkrásnějších období roku. Byl příjemným časem očekávání, těšení se na chvíle, kdy budeme moci společně se svými milými prožít malé i velké zázraky, které tato sváteční doba přináší.   Jelikož se nelze spoléhat jen na Ježíška, vzali jsme iniciativu pevně do svých...