PŠJ AKTUALITY

Po stopách vánočních ozdob

Po stopách vánočních ozdob
text a foto k akci najdete zde: Po stopách vánočních ozdob

Návštěva městské knihovny

Návštěva městské knihovny
Ve čtvrtek 21. 11. jsme se rozhodli navštívit Masarykovu veřejnou knihovnu. Pohodlně jsme se uvelebili v prostorách čítárny ve 3. patře, kde nás přivitala paní knihovnice Ludmila Hoblíková, která si pro nás přichystala zajímavé povídání o knižkách. A nebyly to jen obyčejné knížky, ale také různá...

Ohlédnutí za „babím létem“

Ohlédnutí za „babím létem“
Na odcházející krásné pestrobarevné „babí léto“ zavzpomínali i žáci PŠJ. Venkovní aktivity díky vlídnému počasí jsme mohli dlouhou dobu nerušeně provozovat. Ať už se jednalo o podzimní procházky přírodou, jízdu na kolech, koloběžkách, údržbu zahrady, hrabání listí, návštěvu Dne stromů v Panské...

Podzimní pečený čaj s dýní

Podzimní pečený čaj s dýní
S blížícím se ochlazením většina z nás osvěžující nápoje s ledem instinktivně vymění za hřejivé čaje s vůní koření a pečených plodů. Pomeranče a citrony zbavené kůry, jablka, broskvové pyré a dýně vytvořily základ pro vznik pečeného čaje. Vůni a chuť dodaly skořice, hřebíček a cukr. Vydlabaná dýně...

Páteční svačinové menu

Páteční svačinové menu
Školní zahrádka nám v letošním roce nabídla bohatou úrodu pórku, kterou zhlédly také nejpovolanější ze všech – paní kuchařky. Jeho využití bylo hned nasnadě – pórková pomazánka se sýrem a čerstvým křupavým pečivem. Chutnala nám všem. Navíc díky své bohatosti vitamínů a minerálních látek či...

Být alespoň na jeden den – Kadeřníkem – projektový den

Být alespoň na jeden den – Kadeřníkem – projektový den
Vyzkoušet si práci v podobě - vytváření účesů, barvení pramenů vlasů, pletení copánků, práce s natáčkami aj. – je tajným snem mnoha dětí a dospívajících, který si nenechali ujít žáci a žákyně Praktické školy jednoleté. A což teprve nechat se hýčkat, zkrášlit pod rukama šikovných studentek...

Což takhle dát si … celer?

Což takhle dát si … celer?
Podzim nastoupil svou vládu a tak je vhodná doba zkontrolovat zahrádkářskou úrodu. Celeru, pórku, cibuli, bylinkám i levanduli se v letošním roce dařilo. Pomazánka z čerstvých surovin, zeleniny, bylin, tedy vlastních výpěstků je jistě příjemným zpestřením denního jídelníčku. Žáci tak vidí...

Na houbách

Na houbách
Stalo se již tradicí, že se na konci babího léta naši studenti vydávají na vsetínský zámek, aby tam zhlédli výstavu živých hub. Nejinak tomu bylo i letos - v úterý 1. 10.. Byl tam pro ně připraven poutavý lektorský program o Říši hub. Studenti poznávali naše známé i neznámé, jedlé i nejedlé či...

Kam s ním?

Kam s ním?
Mám na mysli starý, nepotřebný lux, jehož zbaviti rozhodli jsme se. A kam s ním? Do sběrného dvora přeci. V pondělek 30. 9. jsme se tedy ke Kauflandu vydali, tamního správce dvora potkali a jemu lux odevzdali.  Aleš...

Copak je to za vojáka, vojačku…?

Copak je to za vojáka, vojačku…?
V úterý 24. září se uskutečnil na Dolním náměstí ve Vsetíně Den s Armádou – ne/bojujeme, pomáháme. K vidění bylo armádní vybavení, ukázka bojových technik a sebeobrany. Nahlédnout jsme mohli do vytápěného vojenského stanu, který nás lákal k válečné poradě. Našim očím i chuťovým...