PŠJ Aktuality 2021/22

Byl jednou jeden kůň a Sklářská výstava...

Byl jednou jeden kůň a Sklářská výstava...
...tak by se dalo nazvat dnešní a také po dlouhé době společně strávené dopoledne na našem zámku. Na začátku jsme navštívili výstavu o skle a malbě, která je také v prostorách Staré radnice. Nakoukli jsme po zhlédnutí výstavy ke kašně a přešli jsme na zámek.   Ve spodním patře zámku,...

Pralinky s příběhem

Pralinky s příběhem
je název sociálního podniku zaměstnávající osoby se zdravotním znevýhodněním, který jsme navštívili ve středu 11. 5. 2022 ve Valašském Meziříčí. Vlídné přijetí, moderní zázemí, technologie postupu výroby čokoládových pralinek, jejich plnění, zdobení, balení – to vše si mohli studenti osobně...

Od srdce k srdci

Od srdce k srdci
8. květen je nejen významným státním svátkem, definitivním koncem 2. světové války v Evropě, ale také v tento den slaví svátek všechny maminky. Studenti PŠJ jim pod vedením paní asistentky Lenky Horákové v hodinách Praktických činností  - keramice, vyrobili poděkování opravdu od...

Hmyzí hotel

Hmyzí hotel
Hmyzí hotel je uměle vytvořená skrýš pro užitečné druhy hmyzu. Kromě možnosti úkrytu mu může posloužit i ke kladení vajíček a následnému vývoji larev. více zde: cs.wikipedia.org/wiki/Hmyz%C3%AD_hotel

V dubnu

V dubnu
V dubnu jsme se rozloučili se zimou – Moranou(Vítání jara v 1. třídě). Podnikli výlet do Leskovce(V Leskovci), oslavili Den Země(Den Země) a navštívili Muzeum řeznictví(Za pravou Valašskou zabijačkou). Mimo jiné jsme se věnovali domácím pracem, upekli si chutné hranolky v troubě a...

Za pravou Valašskou zabijačkou

Za pravou Valašskou zabijačkou
Dne 27. 4. 2022 se naše třída vydala vlakem směr Valašské Meziříčí. Příjemnou procházkou jsme došli k Muzeu řeznictví MP Krásno, a.s., kde nás čekal velmi poutavý program zaměřen na tradice řeznického řemesla s pravou valašskou zabijačkou. Součástí prohlídky byla projekce filmu, jímž nás provázel...

Den Země

Den Země
text a foto k akci najdete zde: Den Země

V Leskovci

V Leskovci
Ve středu 13. 4. jsme se vypravili na předvelikonoční výlet do Leskovce. Autobusem jsme dojeli k tamnímu obecnímu úřadu a odtamtud nás čekal výšlap k Juřičkovu mlýnu. Cestou jsme poznávali jarní flóru i faunu. U mlýna jsme si pak připomněli oběti tragédie, jež se tam odehrála na sklonku...

Vítání jara

Vítání jara
text a  další foto k akci najdete zde: Vítání jara v 1. třídě

Březnová zpráva o činnosti PŠJ.

Březnová zpráva o činnosti PŠJ.
První jarní měsíc nám opět přichystal mnoho zajímavých aktivit. Teplé a slunečné počasí nám umožnilo navštívit Panskou zahradu a hřiště, kde jsme jezdili na koloběžkách. Zahájili jsme rovněž sezónní práce na zahrádce před školou. Vysadili jsme zde janovec neboli čilimník (Cytisus scoparius) a...