PRAKTICKÁ ŠKOLA JEDNOLETÁ

Čmelín

Čmelín
O čmelácích zde: www.cmelaci.cz/ video ke zhlédnutí: www.youtube.com/watch?v=TXNJz9RRIbw Aleš Čapák  

Ohlédnutí za Adventem

Ohlédnutí za Adventem
V uplynulém adventním čase roku 2020 ubíhaly dny stejně jako v letech předchozích, ale přeci byly v něčem odlišné… Užít si tento magický čas čekáním na příchod svátků vánočních s úsměvem, pohodou, klidem na srdci i v mysli bylo velmi důležité.   Jak jinak začít první...

Než zapálíme první adventní svíčku

Než zapálíme první adventní svíčku
Blíží se čas nejkrásnějších dnů v roce. Čas rozjímání, pro děti pln očekávání, čas rodin a přátelských setkání. Naše domovy se stávají útulnějšími díky vůni cukroví, jehličí a mnoha krásným dekoracím.    Doba adventní je protkaná mnoha zvyky a obyčeji. Jedním z nich je...

Vaříme z dýní

Vaříme z dýní
Období podzimu láká dozráváním mnoha plodů. Krom nejčastějších jablek, hrušek, švestek se na zahrádce pěkně kulatí dýně. Krásná, v mnoha barevných variacích a chutích. Připravuje se rozmanitými způsoby.   My jsme zvolili ne příliš známý dýňový džus. Příprava probíhala den předem zbavením...

Studená kuchyně podzimu

Studená kuchyně podzimu
Jak připravit své tělo na nadcházející období chladných dnů ? Přirozenou dávkou vitamínů v podobě ovoce a zeleniny, pestrou vyváženou stravou, aktivním odpočinkem a dostatkem spánku.   Navnadit chuťové buňky pomůže třeba pomazánka z celeru a Nivy a jako sladkou tečku můžeme nabídnout...

Ohlédnutí za měsícem září

Ohlédnutí za měsícem září
Podzim ve znamení babího léta protkaný hřejivými slunečními paprsky nám umožnil mnohé dny trávit venku, na zahradě školy nebo v jeho blízkém okolí. Svou pozornost jsme soustředili na bylinkovou zahrádku a nově založenou okrasnou výsadbu.   Alespoň na chvíli jsme mohli navštívit dřevařskou...

Pes – přítel člověka

Pes – přítel člověka
text a foto k akci najdete zde: Pes – přítel člověka

Podzim - vonící jablky a skořicí

Podzim -  vonící jablky a skořicí
Zářijové dny babího léta se ukázaly jako velmi shovívavé a o sluneční paprsky nebylo po celé dny nouze. Se sklizní jablek se nabízí pečení tradiční pochoutky provoněné skořicí, rozinkami a cukrem. Tentokráte jsme k proslazení použili i na drobno nakrájené švestky. Ano, řeč je o jablečném...

Podzimní péče o stromy a keře

Podzimní péče o stromy a keře
V září 2020 proběhla 1. etapa realizace projektu s názvem Stromy, keře máme rádi, jsou to naši kamarádi, pokračujeme..., který navazuje na projekt obdobného názvu z loňského školního roku. Před budovou naší školy bylo vytvořeno další venkovní pracoviště z okrasných stromů...

Slavnostní vystoupení

Slavnostní vystoupení
text a foto k akci najdete zde: Slavnostní vystoupení