PŠJ AKTUALITY

Páteční svačinové menu

Páteční svačinové menu
Školní zahrádka nám v letošním roce nabídla bohatou úrodu pórku, kterou zhlédly také nejpovolanější ze všech – paní kuchařky. Jeho využití bylo hned nasnadě – pórková pomazánka se sýrem a čerstvým křupavým pečivem. Chutnala nám všem. Navíc díky své bohatosti vitamínů a minerálních látek či...

Být alespoň na jeden den – Kadeřníkem – projektový den

Být alespoň na jeden den – Kadeřníkem – projektový den
Vyzkoušet si práci v podobě - vytváření účesů, barvení pramenů vlasů, pletení copánků, práce s natáčkami aj. – je tajným snem mnoha dětí a dospívajících, který si nenechali ujít žáci a žákyně Praktické školy jednoleté. A což teprve nechat se hýčkat, zkrášlit pod rukama šikovných studentek...

Což takhle dát si … celer?

Což takhle dát si … celer?
Podzim nastoupil svou vládu a tak je vhodná doba zkontrolovat zahrádkářskou úrodu. Celeru, pórku, cibuli, bylinkám i levanduli se v letošním roce dařilo. Pomazánka z čerstvých surovin, zeleniny, bylin, tedy vlastních výpěstků je jistě příjemným zpestřením denního jídelníčku. Žáci tak vidí...

Na houbách

Na houbách
Stalo se již tradicí, že se na konci babího léta naši studenti vydávají na vsetínský zámek, aby tam zhlédli výstavu živých hub. Nejinak tomu bylo i letos - v úterý 1. 10.. Byl tam pro ně připraven poutavý lektorský program o Říši hub. Studenti poznávali naše známé i neznámé, jedlé i nejedlé či...

Kam s ním?

Kam s ním?
Mám na mysli starý, nepotřebný lux, jehož zbaviti rozhodli jsme se. A kam s ním? Do sběrného dvora přeci. V pondělek 30. 9. jsme se tedy ke Kauflandu vydali, tamního správce dvora potkali a jemu lux odevzdali.  Aleš...

Copak je to za vojáka, vojačku…?

Copak je to za vojáka, vojačku…?
V úterý 24. září se uskutečnil na Dolním náměstí ve Vsetíně Den s Armádou – ne/bojujeme, pomáháme. K vidění bylo armádní vybavení, ukázka bojových technik a sebeobrany. Nahlédnout jsme mohli do vytápěného vojenského stanu, který nás lákal k válečné poradě. Našim očím i chuťovým...

Medailová žeň v Uherském Hradišti

Medailová žeň v Uherském Hradišti
text a foto k akci najdete zde:  Medailová žeň v Uherském Hradišti

„Než dospělost roztáhne svá křídla…“

„Než dospělost roztáhne svá křídla…“
„Než dospělost roztáhne svá křídla“, budou se studenti Praktické školy jednoleté po roční odmlce opětovně scházet v prostorách školy a poznávat svět zejména po jeho praktické stránce. Budou se učit novým dovednostem, prohlubovat již osvojené a získávat mnoho zkušeností i potřebnou...