PŠJ Aktuality 2021/22

Chtěl(a) bych být cukrářem /cukrářkou

Chtěl(a) bych být cukrářem /cukrářkou
Myšlenka, která jistě napadla mnohé žáky Praktické školy jednoleté ve Vsetíně při návštěvě výrobny dortů, moučníků, drobného cukroví – Dezertiky.cz dne 6.10.2021. Velmi příjemné uvítání, pracovní prostředí a možnost vyzkoušet si upéci cupcake s pomocí profesionála v oboru, byla pro naše žáky...

PŠJ na zámku Vsetín

PŠJ na zámku Vsetín
V úterý 5. 10. jsme se rozhodli navštívit zámek Vsetín. Nejprve jsme si prohlédli expozici živých hub. Ukázali jsme si jedlé, nejedlé i jedovaté poklady našich lesů. Poté jsme se přesunuli na výstavu pod názvem „Někdo to rád sušené“ mapující technologickou i kulturní historii valašských sušáren....

„Záskok za paní pokojskou“

„Záskok za paní pokojskou“
Když chceme nahlédnout „pod pokličku“ zaměstnání, jakým je práce paní pokojské ve tříhvězdičkovém hotelu, je třeba znát pracovní postupy, zásady úklidu, zacházení s  čistícími prostředky. Mít správný grif při převlékání povlečení, stlaní postelí a v hlavě mít dokonalý časový plán, jak vše...

Září v PŠJ

Září v PŠJ
Nový školní rok odstartoval a my s ním. Studenti se v pracovním vyučování věnovali přípravě pokrmů ze sezonní zeleniny, seznámili se z bezpečností práce ve školních dílnách nebo se naučili stlát ložní prádlo. Podnikli jsme exkurze do květinářství, hotelu, hrozenkovského muzea či...

Pod Valovkou

Pod Valovkou
V pondělí 27. 9. jsme rozhodli podniknout malý turistický výlet. Autobus č 1 vsetínské MHD nás dopravil v 8.44 na zastávku Jasenice, technické služby. Odtamtud jsme vystoupali údolím Velkého Skalníka do základního tábora pod Valovou skálou. Zatímco muži chystali dřevo na oheň, naše squaws...

Je libo cuketu?

Je libo cuketu?
Nejčastěji položená otázka zahrádkářů koncem léta zní: „ Nechceš cuketu?“ My odpovídáme: „ Ano, děkujeme.“ Cuketa díky své neutrální chuti je vhodná ke zpracování pro studenou i teplou kuchyni. Slaná i sladká úprava je možná. Cuketová buchta se skořicí, zdobená čokoládou byla krásně vláčnou a...

Salašnictví na Valašsku

Salašnictví na Valašsku
Dne 14. 9. 2021 jsme se vlakem vypravili do míst našeho kraje s letitou tradicí chovu oveček, zpracováním vlny, včetně její kompletní úpravy, než vzniknou krásné palčáky, ponožky, vlňáky, které ve své době zahřály pastevce.    Památník Antonína Strnadla v Novém Hrozenkově a jeho...