PRAKTICKÁ ŠKOLA JEDNOLETÁ

Ohlédnutí za měsícem září

Ohlédnutí za měsícem září
Podzim ve znamení babího léta protkaný hřejivými slunečními paprsky nám umožnil mnohé dny trávit venku, na zahradě školy nebo v jeho blízkém okolí. Svou pozornost jsme soustředili na bylinkovou zahrádku a nově založenou okrasnou výsadbu.   Alespoň na chvíli jsme mohli navštívit dřevařskou...

Pes – přítel člověka

Pes – přítel člověka
text a foto k akci najdete zde: Pes – přítel člověka

Podzim - vonící jablky a skořicí

Podzim -  vonící jablky a skořicí
Zářijové dny babího léta se ukázaly jako velmi shovívavé a o sluneční paprsky nebylo po celé dny nouze. Se sklizní jablek se nabízí pečení tradiční pochoutky provoněné skořicí, rozinkami a cukrem. Tentokráte jsme k proslazení použili i na drobno nakrájené švestky. Ano, řeč je o jablečném...

Podzimní péče o stromy a keře

Podzimní péče o stromy a keře
V září 2020 proběhla 1. etapa realizace projektu s názvem Stromy, keře máme rádi, jsou to naši kamarádi, pokračujeme..., který navazuje na projekt obdobného názvu z loňského školního roku. Před budovou naší školy bylo vytvořeno další venkovní pracoviště z okrasných stromů...

Slavnostní vystoupení

Slavnostní vystoupení
text a foto k akci najdete zde: Slavnostní vystoupení

Den s Armádou České republiky

Den s Armádou České republiky
Dneska (8. 9.) jsme viděli na Dolním náměstí vojenské auta, zbraně, polní kuchyň, která nás zaujala tak, že jsme dostali i hlad na oběd. Dále jsme zhlédli vojenskou první pomoc, kde jsme viděli figurínu s popáleninou, prohlídli si vojenskou sanitku. Prošli jsme také kolem stolku se zbraněmi, u něj...