MŠ speciální AKTUALITY

Leden v MŠ

Leden v MŠ
Po vánočních prázdninách se opět všichni scházíme odpočatí ve škole. Začínáme opět pilně pracovat na rozvoji našich dovedností, ale také si užíváme. Pokud nám to počasí dovolí, chodíme dovádět do sněhu, když jsou velké mrazy, chodíme se zahřát a relaxovat do naší nové smyslové místnosti. Při...

Vánoce v Alcedu

Vánoce v Alcedu
Rok se s rokem sešel a my jsme byli opět pozváni na Vánoční program do Alcedu. Jako každý rok jsme se velice těšili, jaký program pro nás nachystají. Nejdříve jsme si poslechli koledy, poté jsme se vydali do tvořivé dílny, kde jsme si vyrobili krásné andělíčky. Naší poslední zastávkou...

ČAS ADVENTU

ČAS ADVENTU
Tento předvánoční čas jsme si v MŠ zpříjemnili hned několika aktivitami. K Vánocům neodmyslitelně patří zdobení stromečku, tak jsme si nazdobili ten náš, povídali jsme si o tradicích a zpívali koledy. Zašli jsme se také podívat na vsetínský zámek, kde byl pro nás připravený program a...

Na chvíli kuchařem

Na chvíli kuchařem
Rozhodli jsme se s dětmi, že si upečeme pizzu. Děti nabíraly mouku, přidávaly kvasnice a ostatní ingredience. Dokonce se i střídaly v míchání těsta. Nakonec jsme daly těsto na plech a děti jej potíraly kečupem a pokládaly na nějplátky šunky a sýru. No a šup s pizzou do trouby. To...

Přišel k nám Mikuláš

Přišel k nám Mikuláš
Jako každý rok, i tento k nám do školy zavítal Mikuláš s andělem. Jelikož ale některé děti malinko zlobily, musel s sebou vzít i čerta. Všechny děti slíbily, že už budou hodné a tak čert od nás odešel s prázdnou. Valérie Mikešová   

Mikuláš ve městě

Mikuláš ve městě
Tak jako už každoročně jsme se vydali do města, podívat se na Mikuláše, čerty a andílky. Ozdobili jsme stromeček, který na nás ve městě čekal a vyfotili se s čerty, anděly a Mikulášem. Samík se nechal zvážit na pekelné váze, ale jelikož byl hodný, peklo ho nechtělo. Čert si dokonce na pekelnou...

MĚSÍC PLNÝ OVOCE A ZELENINY

MĚSÍC PLNÝ OVOCE A ZELENINY
Tento měsíc byl věnován tématu ,, Ovoce a zelenina“.  Děti poznávaly jednotlivé druhy ovoce a zeleniny všemi smysly, především podle chuti, čichu a hmatu. Na toto téma byla též zaměřená hudební a výtvarná výchova či pracovní činnosti, kde jsme si dělali ovocný salát a zdravé zeleninové...

PODZIM V MŠ

PODZIM V MŠ
Jako každé roční období i podzim v sobě skrývá kouzlo, spoustu barev a překvapení. Příroda se připravuje na příchod paní zimy. Padá listí ze stromů, sklízí se jablíčka, hrušky, trnky, chodí se na kaštany. Prozatím teplý průběh podzimu nám dovolil trávit co nejvíce času venku. Chodili jsme na...