MŠ SPECIÁLNÍ

Projektový den ,,Kniha kamarád“

Projektový den ,,Kniha kamarád“
Kniha kamarád - tak se jmenoval další projektový den, který se uskutečnil v naší mateřské škole 11. 11. 2020.. Pro děti byly nachystány jak dětské knihy s výraznými barevnými obrázky, tak knihy pro děti s narušenou komunikační schopností. Tyto knihy jsou doplněny o černobílé symboly dle...

Projektový den "Hrátky s hudbou"

 Projektový den "Hrátky s hudbou"
Dne 10.11.2020 se ve třídách MŠ konal projektový den s názvem "Hrátky s hudbou". Děti se seznámily s různými hudebninami, jako jsou bubínky, dřívka, triangl a další. Vyzkoušely si vnímat rytmus při rytmizaci slov a říkanek. Učily jsme se rozpoznat rychlý/pomalý, hlasitý/tichý a nepravidelný...

Projektový den „Listopad, listopad, lísteček mi na dlaň spad“

Projektový den „Listopad, listopad, lísteček mi na dlaň spad“
Měsíc listopad je období, kdy se noci natahují a dny krátí, příroda se chystá k zimnímu spánku. Co mělo od jara vykvést už vykvetlo, všechna mláďata vyrostla, veškerá úroda, co uzrála je dobře schovaná, a tak všechno to bujaré odpočívá. To ale neplatí v naší mateřské škole! Dne 18.11.2020...

Projektový den „Strašidla ve škole“

Projektový den „Strašidla ve škole“
Naše mateřská škola se v pátek 6. 11. 2020 v dopoledních hodinách proměnila na strašidelnou třídu. Hned z rána do ní zavítaly čarodějnice, kostlivci, duchové a jiné halloweenské příšery. U ranního kruhu jsme si strašidla představovali při rozsvícené dýni a tajemné hudbě. Také...

Projektový den ,,Poznej, najdi, vlož“

Projektový den ,,Poznej, najdi, vlož“
V pátek 9. 10. 2020 se v našich třídách konal projektový den, který byl zaměřený na manipulační dovednosti našich dětí. Připravený program byl interaktivní a děti si tak mohly vyzkoušet různé vkládačky, vzdělávací a  zábavné aplikace na iPadech. Projektový den se uskutečnil v rámci...

Projektový den ,, Máme rádi zvířata“

Projektový den ,, Máme rádi zvířata“
V úterý 6. 10. 2020 se třídy mateřské školy vydaly na výlet do Zoologické zahrady Zlín- Lešná. Postupně jsme prošli celý areál a prohlédli si všechna zvířata, zastavili se na dětském hřišti a nechyběla ani jízda vláčkem. Počasí nám přálo a my si celý výlet náramně užili. Projektový den se...

Muzikoterapie v MŠ

Muzikoterapie v MŠ
V měsíci září jsme se všichni setkali na první muzikoterapii, která k výuce v MŠ patří. Děti se seznámily s netradičním hudebním nástrojem – šamanským bubnem. Díky jeho působení dochází ke zvukovým vibracím, které uvolňují fyzické i psychické napětí. Děti se seznámily...

Hrajeme si venku

Hrajeme si venku
K dennímu programu v naší MŠ patří vycházky do přírody. Děti vyběhnou na čerstvý vzduch, protáhnou si tělíčka a něco se naučí – jak o přírodě, tak i chování v dopravním provozu města. Naštěstí nám počasí v září přálo. S dětmi jsme se tedy vypravili na hřiště v okolí školy,...

Začátek školního roku v MŠ

Začátek školního roku v MŠ
Když po dlouhém létě opět zazvonily školní zvonky na první vyučování, otevřely se také dveře naší mateřské školy. V letošním školním roce 2020/2021 byly otevřeny dvě třídy MŠ. Některé děti školku již znaly, pro jiné děti bylo prostředí mateřské školy nové. Každodenní setkávání nás všech nám...