MŠ SPECIÁLNÍ

KOUZELNÝ PROSINEC

KOUZELNÝ PROSINEC
Předvánoční čas plný sváteční nálady a kouzelných okamžiků zavítal i do naší třídy Mateřské školy.  Tento čas do naší třídy vnesla kouzelná trojice- Mikuláš s čertem a andělem, kteří jako každý rok přišli pozdravit a obdarovat naše děti. Poté nebylo na co čekat a zbývalo jen jediné-...

Máme napečeno

Máme napečeno
Postavím vodu na čaj… A co dobrého k tomu? No přece vánoční cukroví. Maminky budou jistě rády, jaké mají šikovné pomocníky. Zvládnou si vyválet a vykrojit cukroví, slepit marmeládou - a ke všemu je to moc baví. A ta vůně… a ta chuť! Tak krásné svátky všem.    Bc. Miroslava...

Projektový den „Loučení s podzimem“

Projektový den „Loučení s podzimem“
Dne 2. 12. se konal ve třídách MŠ projektový den s názvem „ Loučení s podzimem“.  Toto dopoledne bylo zaměřeno na všímání si rozdílů v ročních obdobích podzim a zima. V rámci projektu byla uskutečněna výtvarná výchova, kde děti měly možnost uvědomit si rozdíl mezi podzimem a...

Projektový den ,,Kniha kamarád“

Projektový den ,,Kniha kamarád“
Kniha kamarád - tak se jmenoval další projektový den, který se uskutečnil v naší mateřské škole 11. 11. 2020.. Pro děti byly nachystány jak dětské knihy s výraznými barevnými obrázky, tak knihy pro děti s narušenou komunikační schopností. Tyto knihy jsou doplněny o černobílé symboly dle...

Projektový den "Hrátky s hudbou"

 Projektový den "Hrátky s hudbou"
Dne 10.11.2020 se ve třídách MŠ konal projektový den s názvem "Hrátky s hudbou". Děti se seznámily s různými hudebninami, jako jsou bubínky, dřívka, triangl a další. Vyzkoušely si vnímat rytmus při rytmizaci slov a říkanek. Učily jsme se rozpoznat rychlý/pomalý, hlasitý/tichý a nepravidelný...

Projektový den „Listopad, listopad, lísteček mi na dlaň spad“

Projektový den „Listopad, listopad, lísteček mi na dlaň spad“
Měsíc listopad je období, kdy se noci natahují a dny krátí, příroda se chystá k zimnímu spánku. Co mělo od jara vykvést už vykvetlo, všechna mláďata vyrostla, veškerá úroda, co uzrála je dobře schovaná, a tak všechno to bujaré odpočívá. To ale neplatí v naší mateřské škole! Dne 18.11.2020...

Projektový den „Strašidla ve škole“

Projektový den „Strašidla ve škole“
Naše mateřská škola se v pátek 6. 11. 2020 v dopoledních hodinách proměnila na strašidelnou třídu. Hned z rána do ní zavítaly čarodějnice, kostlivci, duchové a jiné halloweenské příšery. U ranního kruhu jsme si strašidla představovali při rozsvícené dýni a tajemné hudbě. Také...

Projektový den ,,Poznej, najdi, vlož“

Projektový den ,,Poznej, najdi, vlož“
V pátek 9. 10. 2020 se v našich třídách konal projektový den, který byl zaměřený na manipulační dovednosti našich dětí. Připravený program byl interaktivní a děti si tak mohly vyzkoušet různé vkládačky, vzdělávací a  zábavné aplikace na iPadech. Projektový den se uskutečnil v rámci...

Projektový den ,, Máme rádi zvířata“

Projektový den ,, Máme rádi zvířata“
V úterý 6. 10. 2020 se třídy mateřské školy vydaly na výlet do Zoologické zahrady Zlín- Lešná. Postupně jsme prošli celý areál a prohlédli si všechna zvířata, zastavili se na dětském hřišti a nechyběla ani jízda vláčkem. Počasí nám přálo a my si celý výlet náramně užili. Projektový den se...

Muzikoterapie v MŠ

Muzikoterapie v MŠ
V měsíci září jsme se všichni setkali na první muzikoterapii, která k výuce v MŠ patří. Děti se seznámily s netradičním hudebním nástrojem – šamanským bubnem. Díky jeho působení dochází ke zvukovým vibracím, které uvolňují fyzické i psychické napětí. Děti se seznámily...