MŠ SPECIÁLNÍ

KARNEVAL

KARNEVAL
Dne 11.2.2021 se děti a personál Mateřské školy ustrojili do různých pohádkových postav a veselých kostýmů. Od rána jsme si s dětmi povídali o tom, co je to maškarní karneval, kdy a proč se slaví. Rozvíjíme hudebně pohybovou i dramatickou dovednost při tanci na reprodukovanou hudbu. Děti...

Pojedeme z kopce dolů, narazíme na stodolu,…

Pojedeme z kopce dolů, narazíme na stodolu,…
Sněží, sněží, mráz štípe do nosu i do tváří, a tak hurá na kopec. Konečně si užíváme dlouho očekávanou sněhovou nadílku. Někdo na saních, někdo na bobech, někdo na lopatě a všichni spolu a rádi.   Třída 0.R  

Krmení zvířátek

Krmení zvířátek
Do lesa dnes půjdeme potichoučku budeme,.. V zimním období naše třída kromě sněhových radovánek myslí i na zvířátka. A proto jsme se vydali vyzbrojeni zásobami mrkve, jablek a suchého chleba do nedalekého lesa. Už víme, že zvířátka jsou plachá a jen tak se nám neukážou. Dobroty jsme dali pod...

Sněží, sněží, to je krása, naše školka štěstím jásá

Sněží, sněží, to je krása, naše školka štěstím jásá
Den se dnem se sešel a po blátivých vánočních prázdninách, přišel mezi nás leden. Příroda se oblékla do bílého hávu, sněhová peřina pokryla spící trávu. Neodradil nás ani mráz, ba naopak! Bílá sněhová nadílka nás všechny vylákala ven, abychom čarovali s ledovými sklíčky, ve kterých bylo krmení...

KOUZELNÝ PROSINEC

KOUZELNÝ PROSINEC
Předvánoční čas plný sváteční nálady a kouzelných okamžiků zavítal i do naší třídy Mateřské školy.  Tento čas do naší třídy vnesla kouzelná trojice- Mikuláš s čertem a andělem, kteří jako každý rok přišli pozdravit a obdarovat naše děti. Poté nebylo na co čekat a zbývalo jen jediné-...

Máme napečeno

Máme napečeno
Postavím vodu na čaj… A co dobrého k tomu? No přece vánoční cukroví. Maminky budou jistě rády, jaké mají šikovné pomocníky. Zvládnou si vyválet a vykrojit cukroví, slepit marmeládou - a ke všemu je to moc baví. A ta vůně… a ta chuť! Tak krásné svátky všem.    Bc. Miroslava...

Projektový den „Loučení s podzimem“

Projektový den „Loučení s podzimem“
Dne 2. 12. se konal ve třídách MŠ projektový den s názvem „ Loučení s podzimem“.  Toto dopoledne bylo zaměřeno na všímání si rozdílů v ročních obdobích podzim a zima. V rámci projektu byla uskutečněna výtvarná výchova, kde děti měly možnost uvědomit si rozdíl mezi podzimem a...

Projektový den ,,Kniha kamarád“

Projektový den ,,Kniha kamarád“
Kniha kamarád - tak se jmenoval další projektový den, který se uskutečnil v naší mateřské škole 11. 11. 2020.. Pro děti byly nachystány jak dětské knihy s výraznými barevnými obrázky, tak knihy pro děti s narušenou komunikační schopností. Tyto knihy jsou doplněny o černobílé symboly dle...

Projektový den "Hrátky s hudbou"

 Projektový den "Hrátky s hudbou"
Dne 10.11.2020 se ve třídách MŠ konal projektový den s názvem "Hrátky s hudbou". Děti se seznámily s různými hudebninami, jako jsou bubínky, dřívka, triangl a další. Vyzkoušely si vnímat rytmus při rytmizaci slov a říkanek. Učily jsme se rozpoznat rychlý/pomalý, hlasitý/tichý a nepravidelný...

Projektový den „Listopad, listopad, lísteček mi na dlaň spad“

Projektový den „Listopad, listopad, lísteček mi na dlaň spad“
Měsíc listopad je období, kdy se noci natahují a dny krátí, příroda se chystá k zimnímu spánku. Co mělo od jara vykvést už vykvetlo, všechna mláďata vyrostla, veškerá úroda, co uzrála je dobře schovaná, a tak všechno to bujaré odpočívá. To ale neplatí v naší mateřské škole! Dne 18.11.2020...