MŠ SPECIÁLNÍ Aktuality 2021/22

Advent v MŠ1

Advent v MŠ1
V podzimním čase, i přes častá onemocnění, jsme měli možnost získat mnoho zážitků při podzimních vycházkách, pouštění draků, návštěvě knihovny, výletu za zvířátky do Zoo Lešná. Také jsem se zúčastnili Dne stromů v parku a mnoho dalších akcí, které nás doprovázely až do okamžiku, kdy...

Vánoční koncert

Vánoční koncert
text a foto k akci najdete zde: Vánoční koncert

Tančí celá škola – StarDance

Tančí celá škola – StarDance
text, foto a video k akci najdete zde: Tančí celá škola – StarDance

MIKULÁŠ

MIKULÁŠ
text a foto k akci najdete zde: MIKULÁŠ

Projektový den „Prožíváme advent“

Projektový den „Prožíváme advent“
Dne 9.12.2021 si děti z mateřské školy užily krásný předvánoční čas. Zpívali jsme si koledy, povídali jsme si u obrázků o vánočních tradicích a naučili se i novou básničku. Poté šly děti péct perníčky, válení a vykrajování je velice bavilo. Za okny krásně padal sníh, hrály nám koledy,...

Vítáme zimu s Mikulášem

Vítáme zimu s Mikulášem
1. 12. jsme v naší třídě přivítali zimu s Mikulášem. Už od samého rána jsme se radovali z našich nových kamarádů – Mikuláše, čerta a anděla, které jsme společně s dětmi poznávali. Díky jejich oblečení a vlastnostem jsme rozvíjeli hmat, zrak i sluch. Naučili nás nové básničky, u...

Hudba – jiný způsob myšlení

Hudba – jiný způsob myšlení
V pátek 3.12.2021 proběhl opět projektový den pro předškolní děti MŠ v rámci muzikoterapie. Opět jsme si pozvali odborníka na slovo vzatého, pana Pavla Břízu, který malé děti z MŠ krásným dopoledním programem provázel již předchozí den. Celé dopoledne probíhalo formou seznamování se...

Hudba dává věcem smysl

Hudba dává věcem smysl
Tak se jmenoval projektový den ve výuce pro děti MŠ, který proběhl dne 2.12.2021.  Hudba je určena pro lidské vnímání, jejímž cílem je především estetické vnímání. Krom toho víme, že má i terapeutické účinky a používá se v rámci muzikoterapie. Proto jsme si pozvali odborníka na slovo...

ČERTÍCI VE ŠKOLCE

ČERTÍCI VE ŠKOLCE
Druhého prosince se naše třída proměnila v peklo... a najednou se z hodných dětí stali čertíci. Stačila vyrobená čelenka s rohy, trochu začerněná líčka a ocásky. Čerti si mohli vyzkoušet svoji zdatnost a obratnost v různých pohybových hrách jako skákání v pytlích, čertovskou dráhu nebo...

Čertí radovánky

Čertí radovánky
Čerte, čerte, my se tě nebojíme, čerte, čerte, vyženem tě ze školky ven. Ty se budeš bát, my se budem smát, budeme si zpívat, budem tancovat, ty se budeš bát, my se budem smát, budeme si užívat! Naši třídu Mateřské školy nám zdobí kolektivní práce dětí. Učíme se nové básničky a písničku s...