MŠ SPECIÁLNÍ AKTUALITY

Do nového roku s pohádkou

Do nového roku s pohádkou
Text a foto k akci najdete zde: Do nového roku s pohádkou

Vánoční program v ALCEDU

Vánoční program v ALCEDU
V úterý 10. 12. 2019 jsme se zúčastnili tradičního vánočního tvoření v Alcedu. Nejprve jsme si poslechli vánoční příběh s koledami a poté jsme se vydali do tvořivých dílen. Nejprve jsme zkoušeli vyválet těsto a vykrajovat perníčky. Ty jsme společně u čaje také ochutnávali. Pak jsme...

Mikuláši, Mikuláši

Mikuláši, Mikuláši
V pondělí, 2. prosince, se celá naše třída mateřské školy vydala do města na mikulášský jarmark. Jako každý rok jsme si zde nazdobili vánoční stromeček a potkali jsme i čerta, anděla a Mikuláše. Tato trojice nás také navštívila ve středu 4. 12. 2019 přímo v naší třídě.  A protože...

Projektový den ,,Adventní tvoření“

Projektový den ,,Adventní tvoření“
Dne 26. 11. 2019 jsme si s dětmi z vedlejší třídy užili adventní tvoření. Vyráběli jsme adventní věnce z přírodnin a různé další drobnosti na výzdobu třídy. Celý den se nesl v duchu předvánoční atmosféry a za zvuků koled jsme si tvoření náramně užili. Akce byla hrazena...

Pohybové aktivity v MŠ

Pohybové aktivity v MŠ
Pohybové aktivity v předškolním věku jsou velice důležité pro zdraví a harmonický vývoj dítěte, proto je téměř každý den zařazujeme do našeho programu. Často také navštěvujeme tělocvičnu, kde jsou přichystány různé opičí dráhy. Cvičíme také na gymnastických míčích a využíváme různé další...

Ovoce a zelenina

Ovoce a zelenina
Téměř celý listopad nás provázelo téma OVOCE A ZELENINA. Učili jsme se poznávat a pojmenovávat jednotlivé druhy ovoce a zeleniny, zkoušeli jsme, jaký mají tvar a také jak chutnají. Na toto téma jsme měli připravené také různé aktivity, které nás velmi bavily. Na ovoce a zeleninu jsme nezapomněli...

Draci letí

Draci letí
Vítr fičí, vítr duje, copak to v něm poletuje? Papírový dráček, má barevný fráček. Sluníčko, vítr a teplé podzimní počasí přímo vybízelo k pouštění draků. A tak ani děti z mateřské školy neodolaly, vzaly draky a nechaly je vzlétnout. Draci nás také doprovázeli ve výtvarných a pracovních...

PONDĚLNÍ RELAXOVÁNÍ NEJMENŠÍCH

PONDĚLNÍ  RELAXOVÁNÍ  NEJMENŠÍCH
Každé říjnové pondělí navštěvují děti z mateřské školy solnou jeskyni a to v rámci prevence a utužení zdraví. Pobyt v jeskyni pozitivně působí na široké spektrum zdravotních problémů. Účinky haloterapie, neboli léčby solí, jsou prospěšné především při onemocnění dýchacích cest, trávícího...

ZÁŘÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE

ZÁŘÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE
Prázdniny utekly jako voda. Září je tady, škola začíná. A nejen škola, hurá děti do školky. Přivítali jsme mezi sebou nové kamarády a začali jsme si společně hrát. Ještě teplé slunečné dny jsme využili k prvním procházkám v okolí školy. Máme moc rádi chvilky na dětském hřišti, kde se...

PLAVÁČCI

PLAVÁČCI
V pátek 20.září se celá Mateřská škola vydala do plavání. Všichni jsme se moc těšili a bylo opravdu na co. Vodní hrátky, spousta legrace, taky troška z prvních plaveckých základů. Před koncem ještě chvilička v teplé vodě a hurá zpátky do školky. Doufáme, že si takový pěkný pátek...