MŠ SPECIÁLNÍ Aktuality 2022/23

Za zábavou do Karlovic

Za zábavou do Karlovic
Dne 22. 3. 2023 děti z Mateřských škol a přípravného ročníku zavítaly do krásného valašského prostředí Velkých Karlovic. Navštívili jsme moc hezkou novou hernu s názvem Dětský svět. Dětem se tady moc líbilo. Mohly si vyzkoušet pohybové aktivity různého charakteru, od jízdy na skluzavce až...

Masopust na Valašsku

Masopust na Valašsku
Dne 8. 3. 2023 se mateřské školy zúčastnily lektorského programu na zámku ve Vsetíně s názvem „Masopust na Valašsku“. Děti si vyrobily veselou masku připomínající tradiční postavu fašankového průvodu. Dozvěděly se plno nových zajímavostí o zvycích spojených s masopustem. Program se dětem...

POJĎTE DÁL, MÁME TU MAŠKARNÍ BÁL

POJĎTE DÁL, MÁME TU MAŠKARNÍ BÁL
Dne 9. 2. 2023 se konal v Mateřských školách maškarní bál. Hlavním heslem bylo bavit se, tancovat a  soutěžit! Vše bylo do puntíku splněno. Pohádkové bytosti, které se zde sešly, si dopoledne užily. Inovativní vzdělávání „Maškarní veselí“ - PDMŠ dne 9.2.2023, které proběhlo v rámci...

LEDEN V SOLNÉ JESKYNI

LEDEN V SOLNÉ JESKYNI
„Proti rýmě, nachlazení máme solné osvěžení“ Toto motto nás provázelo každý lednový pátek, který jsme trávili v solné jeskyni. Při pobytu jsme mohli odpočívat na lehátku, hrát si se solí a dýchat mořský vzduch, který nás chránil před nemocí. Kolektiv MŠ1

Adventní čas v MŠ 1

Adventní čas v MŠ 1
„Máme tady Vánoce, jsou tu zase po roce. Cukroví už z trouby voní, na zvoneček někdo zvoní.“ Společně jsme si s dětmi tuto básničku opět připomněli, a tak zahájili adventní čas. V tomto období jsme pekli perníčky, které jsme poté zdobili a snědli. Navštívil nás Mikuláš, Čert i Anděl, aby...

Vánoce v Mateřské škole 2

Vánoce v Mateřské škole 2
Vánoční stromeček zavoněl i v naší Mateřské škole a rozzářil dětské oči, které nedočkavě čekají na Štědrý den. Snažíme se dětem zpříjemnit jejich velké očekávání v klidném a milém prostředí. Zúčastnili jsme se vánočního programu v Alcedu a v knihovně, kde si pro nás jako vždy,...

Sladká chuť Vánoc

Sladká chuť Vánoc
1. 12. 2022 jsme se ve třídách MŠ1 a MŠ2 naplno připravili na blížící se Vánoce. Děti oprášily vánoční písničky a básničky. Třídu nám ozdobil vánoční stromeček, na který se děti velmi těšily a sladkou chuť Vánoc nám do třídy přinesly perníčky. Práce s moukou, těstem, válečkem, vykrajovátky a...

Hrajeme si s míčem

Hrajeme si s míčem
Dne 15. 11. 2022 jsme ve třídách mateřské školy přivítali naše kulaté kamarády – míče. Ty nás provázely během celého dne. S nimi jsme rozvíjeli naši paměť, pozornost, koordinaci, jemnou motoriku a řeč. S kopáním, kutálením, chytáním, házením, chůzí, během, podáváním… s tím vším nám...

Loučení s podzimem

Loučení s podzimem
Dne 22. 11. 2022 probíhal ve třídách Mateřských škol projektový den ve výuce. Povídali jsme si o proměnách podzimní přírody, o změnách ročního období. Děti poznávaly znaky podzimu – ptáci odlétají, barevné listí, charakteristické počasí, oblečení. Rozvíjeli jsme předmatematické představy, děti si...

Uspávání broučků

Uspávání broučků
Dne 16. 11. 2022 probíhal v Mateřské škole 2 projektový den ve výuce. Tento den jsme si povídali o zvířátkách, které se chystají na zimu. Z kamenů jsme vytvořili broučky a uložili jsme je k zimnímu spánku. Zazpívali jsme si písničky, pomocí obrázků jsme dětem přiblížili texty písní. Děti si...