MŠ SPECIÁLNÍ Aktuality 2021/22

Výlet do ZOO - projektový den "Poznáváme zvířátka"

Výlet do ZOO - projektový den "Poznáváme zvířátka"
Dne 7. 10. 2021 jsme podnikli výlet do zoologické zahrady v Lešné. Počasí nám přálo, a tak jsme se vydali na prohlídku výběhů, domečků a obydlí exotických zvířátek. Viděli jsme jich spoustu, a to i hodně z blízka. Tučňáci se předváděli skoky do vody a potápěním až na dno bazénu. Surikaty...

Učíme se šít

Učíme se šít
Dne 5. 10. 2021 jsme ve třídách MŠ objevovali tajemství jehly a nitě. Dráček nám pomohl rozvíjet grafomotoriku, a to tím, že jsme mu dokreslovali obličej a barevný ocásek. Další pomoc od něj přišla v podobě logopedické prevence. Později jsme se s dětmi přesunuly ke klavíru osvěžit naše...

ZÁŘÍ

ZÁŘÍ
Po prázdninách zas nastal školky čas, hodně jsme se těšili, dlouho jsme tam nebyli. Ve školce se učíme, hrajeme si, cvičíme, zpíváme si pro radost, kamarádů máme dost.   (převzato z: Předškolákův rok do školy jenom krok – kolektiv autorů) MŠ1  

Jenom děti vědí, co hledají

Jenom děti vědí, co hledají
V pátek 1.10.2021 začalo první ze série „Šablony 2020“ odborné setkání s rodiči. Odborníkem na slovo vzatým byla paní Mgr. Jana Šašková, dětská psycholožka z Kroměříže. Na úvod seznámila rodiče s programem setkání. V průběhu měli rodiče možnost díky prezentaci a konkrétním případům z praxe...

Cesta za Kulíškem

Cesta za Kulíškem
Dne 16. 9. 2021 se děti z mateřských škol a přípravného ročníku zúčastnily projektového dne mimo školu ve Velkých Karlovicích. V nádherné krajině CHKO Beskydy nás provázel Kulíšek.  Je to vzácný druh sovy hnízdící právě ve Velkých Karlovicích. Kulíšek děti provázel přírodou....