ZŠ a MŠ PŘI NEMOCNICI VSETÍN Aktuality 2022/23

Podzim přichází …

Podzim přichází …
Letošní školní rok jsme v nemocnici zahájili tak trochu jinak. Z důvodu stavebních prací v pavilonu K (Čtyřlístek) se totiž dětské oddělení na dobu nezbytnou přestěhovalo do 3. patra pavilonu G (Triangl). A i zde jsme si již oddělení nazdobili do pestrobarevných barev podzimu. Draci nám...

Základní škola a Mateřská škola při nemocnici Vsetín

Základní škola a Mateřská škola při nemocnici Vsetín je určená hospitalizovaným dětem a jejím hlavním úkolem je pomocí vzdělávacích a herních aktivit usnadnit adaptaci dítěte ve zdravotnickém zařízení, odvést pozornost od nemoci a tím pozitivně ovlivnit zdravotní stav dítěte. K dispozici máme širokou škálu moderních pomůcek, včetně Ipadů, kvalitních knih, didaktických hraček a výtvarného materiálu. Předškolní děti využívají krásně zařízenou hernu. S dětmi pracujeme skupinově i individuálně, dle aktuálního zdravotního stavu a doporučení lékařů. Dětem chystáme zábavu dle věku a zájmu i na odpoledne, aby i v naší nepřítomnosti trávily čas smysluplně. Veškeré tyto aktivity jsou prevencí projevů syndromu hospitalismu.

Mgr. Simona Dobiásová