ZŠ a MŠ PŘI NEMOCNICI VSETÍN

Ježíšek už přiletěl aneb poděkování

Ježíšek už přiletěl aneb poděkování
Blíží se Vánoce, čas rodinné pohody, radosti, kouzelné atmosféry a splněných přání. Všechny děti na celém světě, i u nás v mateřské škole na dětském oddělení se těší na dárky, které najdou doma pod vánočním stromečkem. A tak letos přiletěl Ježíšek i k nám do mateřské školy a nadělil dětem krásné...

Zimní čas na dětském oddělení

Zimní čas na dětském oddělení
Paní zima již začala se sněhovou nadílkou, stromy jsou zahaleny bílou peřinou a venku štípe do tváře mráz. Naše dětské oddělení se s začátkem prosince také krásně rozzářilo modrobílými zimními barvami. Máme u nás sněhuláky, kam se podíváš a sněhové vločky poletují po celém oddělení. Děti si...

Srdečné poděkování Nadačnímu fondu Svět oken

Srdečné poděkování Nadačnímu fondu Svět oken
Základní a Mateřská škola při nemocnici Vsetín srdečně děkuje Nadačnímu fondu Svět oken za poskytnutí sponzorského daru v hodnotě 10. 000 Kč. Rozmanitý výběr didaktických pomůcek, vzdělávacích a společenských her, hraček, knih a výtvarného materiálu zpestří hospitalizovaným dětem jejich pobyt...

Dětské oddělení v barvách podzimu

Dětské oddělení v barvách podzimu
První podzimní dny i letos krásně probarvily naše dětské oddělení. Během měsíce září jsme s dětmi vyráběli pestrobarevné podzimní listí, tvořili jsme podzimní obrázky, jejich dominantou byly hříbky, ježci a dráčci. Taktéž jsme si četli pohádky, hráli hry, plnili plošné úkoly, učili se do školy a...

Poděkování

Poděkování
Využily jsme bezplatné nabídky knih od neziskové organizace „Česká kniha pomáhá, z.ú.“ a obdržely celkem 20 výtisků pro děti a žáky ZŠ a MŠ při nemocnici Vsetín. Děkujeme za věcný dar, který obohatil naši knihovnu. Mgr. Simona Dobiásová – učitelka ZŠ, Karolína Kovářová – učitelka MŠ  

Základní škola a Mateřská škola při nemocnici Vsetín

Základní škola a Mateřská škola při nemocnici Vsetín je určená hospitalizovaným dětem a jejím hlavním úkolem je pomocí vzdělávacích a herních aktivit usnadnit adaptaci dítěte ve zdravotnickém zařízení, odvést pozornost od nemoci a tím pozitivně ovlivnit zdravotní stav dítěte. K dispozici máme širokou škálu moderních pomůcek, včetně Ipadů, kvalitních knih, didaktických hraček a výtvarného materiálu. Předškolní děti využívají krásně zařízenou hernu. S dětmi pracujeme skupinově i individuálně, dle aktuálního zdravotního stavu a doporučení lékařů. Dětem chystáme zábavu dle věku a zájmu i na odpoledne, aby i v naší nepřítomnosti trávily čas smysluplně. Veškeré tyto aktivity jsou prevencí projevů syndromu hospitalismu.

Mgr. Simona Dobiásová