ZŠ a MŠ PŘI NEMOCNICI VSETÍN

Poslali jsme obrázek do soutěže ,,Vitamin C“

Poslali jsme obrázek do soutěže ,,Vitamin C“
Na dětském oddělení si s dětmi velmi často povídáme o zdravém životním stylu, jehož součástí je i pestrá strava bohatá na vitamíny. Proto jsme se velmi rádi zapojili do výtvarné soutěže s tématem ,,Vitamin C“ a povedlo se nám vytvořit velmi krásný obrázek. Karolína Kovářová, Simona...

Preventivní program ,,Veselé zoubky“

Preventivní program ,,Veselé zoubky“
Během měsíce května se v rámci Dětského oddělení uskutečnil preventivní program ,,Veselé zoubky“, který připravila dm drogerie market s.r.o. Jeho cílem bylo pomoci dětem a jejich rodičům zorientovat se v oblasti prevence zubního kazu a správné péče o chrup dětí. Zubní kaz patří...

Jaro přichází !

Jaro přichází !
Jaro přišlo se sluníčkem, zem otvírá zlatým klíčkem. První je tu sněženka, malá bílá panenka. Děti se už radují, s úsměvem si malují. Knížky, hry a básničky, v očích září jiskřičky! V nemocnici je všem milo, vše jarní se nám podařilo.   Karolína Kovářová, Simona Dobiásová  

O třech prasátkách

O třech prasátkách
Pohádka pro děti. Víte děti, co se stane, když se tři malá prasátka nedomluví a každé z nich si postaví svůj domeček?  Podívejte se na pohádku a dozvíte se odpověď...   Kája Kovářová

PODĚKOVÁNÍ ZA DAR

PODĚKOVÁNÍ ZA DAR
Srdečně bychom chtěly poděkovat za moc hezké hry (dřevěné šachy, Scrabble, Domino, dřevěná hra Games & More) a krásné knížky panu Tomáši Bambuchovi. Všechny tyto dárky budou sloužit hospitalizovaným dětem k zpříjemnění pobytu v nemocnici. Ještě jednou moc děkujeme. Kovářová Karolína,...

ZIMNÍ ČAS NA DĚTSKÉM ODDĚLENÍ

ZIMNÍ ČAS NA DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Paní zima již otevřela dvířka svého zimního království a naše Dětské oddělení se krásně rozzářilo modrobílými zimními barvami. Děti si s kouzelným úsměvem povídají o zimních radovánkách, společně čteme pohádky, vyrábíme vánoční přáníčka a roztomilé obrázky. A ani na učení nezapomínáme. Ti...

Poslali jsme obrázky do soutěže ,,Co dělám, když jsem nemocný.“

Poslali jsme obrázky do soutěže ,,Co dělám, když jsem nemocný.“
Soutěž firmy Vegall Pharma, s.r.o nás velmi zaujala již svým názvem. S chutí jsme se s žáky pustili do vytváření obrázků,  a tak se nám podařilo vytvořit hned několik krásných děl. Soutěž byla určena pro žáky 1. až 3. tříd. S napětím očekáváme výsledky! Simona Dobiásová,...

Dětské oddělení v barvách podzimu

Dětské oddělení v barvách podzimu
Měsíc září sice přinesl spousty krásných a teplých slunečních dnů, ale i přes to se naše dětské oddělení nádherně zbarvilo do podzimních barev. Na chodbách mezi ježky poletují uhlově černí kosi a v oknech se vznášejí spolu s pestrobarevným listím draci. A protože jsme si s dětmi celý měsíc...

Základní škola a Mateřská škola při nemocnici Vsetín

Základní škola a Mateřská škola při nemocnici Vsetín je určená hospitalizovaným dětem a jejím hlavním úkolem je pomocí vzdělávacích a herních aktivit usnadnit adaptaci dítěte ve zdravotnickém zařízení, odvést pozornost od nemoci a tím pozitivně ovlivnit zdravotní stav dítěte. K dispozici máme širokou škálu moderních pomůcek, včetně Ipadů, kvalitních knih, didaktických hraček a výtvarného materiálu. Předškolní děti využívají krásně zařízenou hernu. S dětmi pracujeme skupinově i individuálně, dle aktuálního zdravotního stavu a doporučení lékařů. Dětem chystáme zábavu dle věku a zájmu i na odpoledne, aby i v naší nepřítomnosti trávily čas smysluplně. Veškeré tyto aktivity jsou prevencí projevů syndromu hospitalismu.

Mgr. Simona Dobiásová