ZŠ a MŠ PŘI NEMOCNICI VSETÍN Aktuality 2022/23

Poděkování za vánoční dárky

Poděkování za vánoční dárky
Vánoční čas je dobou, kdy si blízcí plní svá přání a prožívají společně kouzelné okamžiky. A protože je to období plné radosti, smíchu a lásky, obdržely i děti v nemocnici krásné dárky, které jim zpříjemní jejich pobyt na lůžku. Tímto bych chtěla srdečně poděkovat Mii, Mišákovi a jejich přátelům za...

BUDE ZIMA, BUDE MRÁZ

BUDE ZIMA, BUDE MRÁZ
Sněží - to je krása Sněží, sněží, to je krása, sníh mě chladí do tváře, na pole už také střásá krajkované polštáře.   Stráň je jako ze smetany, chaloupky jak od mouky, sníh se sype na vše strany, smrkům krášlí klobouky.   … Také dětské oddělení je již ozdobeno v modrobílých barvách....

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka
Mikulášská družina zavítala i k nám na dětské oddělení. Mikuláš s andílky rozdávali krásné balíčky za pronesenou písničku či básničku a rozzářili  tak očka všech dětí, i těch starších. Nechyběli ani čerti z pekla, kteří opatrně nahlíželi do pokojů a svým skotačivým strašením...

PODĚKOVÁNÍ ZA KNIŽNÍ DAR

PODĚKOVÁNÍ ZA KNIŽNÍ DAR
Srdečně děkujeme manželům Trnovcovým za knižní dar pro děti a žáky Základní a Mateřské školy při nemocnici Vsetín. Poutavé knížky jistě zpříjemní a zpestří pobyt dětí v nemocnici.   Ještě jednou moc a moc děkujeme Za ZŠ a MŠ při nemocnici Vsetín Karolína Kovářová, Simona Dobiásová -...

Podzim přichází …

Podzim přichází …
Letošní školní rok jsme v nemocnici zahájili tak trochu jinak. Z důvodu stavebních prací v pavilonu K (Čtyřlístek) se totiž dětské oddělení na dobu nezbytnou přestěhovalo do 3. patra pavilonu G (Triangl). A i zde jsme si již oddělení nazdobili do pestrobarevných barev podzimu. Draci nám...

Základní škola a Mateřská škola při nemocnici Vsetín

Základní škola a Mateřská škola při nemocnici Vsetín je určená hospitalizovaným dětem a jejím hlavním úkolem je pomocí vzdělávacích a herních aktivit usnadnit adaptaci dítěte ve zdravotnickém zařízení, odvést pozornost od nemoci a tím pozitivně ovlivnit zdravotní stav dítěte. K dispozici máme širokou škálu moderních pomůcek, včetně Ipadů, kvalitních knih, didaktických hraček a výtvarného materiálu. Předškolní děti využívají krásně zařízenou hernu. S dětmi pracujeme skupinově i individuálně, dle aktuálního zdravotního stavu a doporučení lékařů. Dětem chystáme zábavu dle věku a zájmu i na odpoledne, aby i v naší nepřítomnosti trávily čas smysluplně. Veškeré tyto aktivity jsou prevencí projevů syndromu hospitalismu.

Mgr. Simona Dobiásová