ZŠ a MŠ PŘI NEMOCNICI VSETÍN Aktuality 2023/24

Naše nemocnice

Naše nemocnice
Již delší dobu děti malují a kreslí obrázky na téma: „Naše nemocnice“. Často z nich lze vyčíst strach  a obavy, s kterými sem přicházejí. A následně radost a uvolnění při uzdravení a překonání problému. S tím mi pomáhá úžasná kniha, kterou všem doporučuji. „Mušlenčiny léčivé pohádky pro...

Naše nemocnice

     

Zima

Zima
I když venku je všelijak, dětské oddělení se převléklo do zimních barev – bílé a modré. Děti z Mateřské školy i žáci Základní školy tvoří vánoční přání a zimní obrázky.  Všichni společně se těšíme na Vánoce. Mgr. Simona Dobiásová – učitelka ZŠ při nemocnici  

Draku, ty jsi vážně drak?

Draku, ty jsi vážně drak?
Letošní školní rok jsme zahájili na našem nově zrekonstruovaném dětském oddělení, které se během měsíce září probarvilo do podzimních tónů. Děti vytvořily mnoho krásných obrázků s ježky a hříbky, které zdobí nástěnky nejen na oddělení, ale i v herně. V oknech nám i letos poletují...

Základní škola a Mateřská škola při nemocnici Vsetín

Základní škola a Mateřská škola při nemocnici Vsetín je určená hospitalizovaným dětem a jejím hlavním úkolem je pomocí vzdělávacích a herních aktivit usnadnit adaptaci dítěte ve zdravotnickém zařízení, odvést pozornost od nemoci a tím pozitivně ovlivnit zdravotní stav dítěte. K dispozici máme širokou škálu moderních pomůcek, včetně Ipadů, kvalitních knih, didaktických hraček a výtvarného materiálu. Předškolní děti využívají krásně zařízenou hernu. S dětmi pracujeme skupinově i individuálně, dle aktuálního zdravotního stavu a doporučení lékařů. Dětem chystáme zábavu dle věku a zájmu i na odpoledne, aby i v naší nepřítomnosti trávily čas smysluplně. Veškeré tyto aktivity jsou prevencí projevů syndromu hospitalismu.

Mgr. Simona Dobiásová