ZŠ a MŠ PŘI NEMOCNICI VSETÍN

Dětské oddělení v barvách podzimu

Dětské oddělení v barvách podzimu
Měsíc září sice přinesl spousty krásných a teplých slunečních dnů, ale i přes to se naše dětské oddělení nádherně zbarvilo do podzimních barev. Na chodbách mezi ježky poletují uhlově černí kosi a v oknech se vznášejí spolu s pestrobarevným listím draci. A protože jsme si s dětmi celý měsíc...

Základní škola a Mateřská škola při nemocnici Vsetín

Základní škola a Mateřská škola při nemocnici Vsetín je určená hospitalizovaným dětem a jejím hlavním úkolem je pomocí vzdělávacích a herních aktivit usnadnit adaptaci dítěte ve zdravotnickém zařízení, odvést pozornost od nemoci a tím pozitivně ovlivnit zdravotní stav dítěte. K dispozici máme širokou škálu moderních pomůcek, včetně Ipadů, kvalitních knih, didaktických hraček a výtvarného materiálu. Předškolní děti využívají krásně zařízenou hernu. S dětmi pracujeme skupinově i individuálně, dle aktuálního zdravotního stavu a doporučení lékařů. Dětem chystáme zábavu dle věku a zájmu i na odpoledne, aby i v naší nepřítomnosti trávily čas smysluplně. Veškeré tyto aktivity jsou prevencí projevů syndromu hospitalismu.

Mgr. Simona Dobiásová