Základní škola a Mateřská škola při nemocnici Vsetín

Základní škola a Mateřská škola při nemocnici Vsetín je určená hospitalizovaným dětem a jejím hlavním úkolem je pomocí vzdělávacích a herních aktivit usnadnit adaptaci dítěte ve zdravotnickém zařízení, odvést pozornost od nemoci a tím pozitivně ovlivnit zdravotní stav dítěte. K dispozici máme širokou škálu moderních pomůcek, včetně Ipadů, kvalitních knih, didaktických hraček a výtvarného materiálu. Předškolní děti využívají krásně zařízenou hernu. S dětmi pracujeme skupinově i individuálně, dle aktuálního zdravotního stavu a doporučení lékařů. Dětem chystáme zábavu dle věku a zájmu i na odpoledne, aby i v naší nepřítomnosti trávily čas smysluplně. Veškeré tyto aktivity jsou prevencí projevů syndromu hospitalismu.

Mgr. Simona Dobiásová 

Aktuality

DĚKUJEME OBCI JANOVÁ

DĚKUJEME OBCI JANOVÁ
Moc bychom chtěli poděkovat obci Janová, panu starostovi Ing. Jaroslavu Tomancovi a paní ředitelce Mateřské školy Martině Borsíkové Ďurinové za krásný sponzorský dar pomůcek, který zpestří dětem pobyt v nemocnici. Velmi si toho vážíme. Karolína Kovářová

NEMOCNIČNÍ ZAJÍČEK 2019

NEMOCNIČNÍ ZAJÍČEK 2019
Základní škola při Fakultní nemocnici v Hradci Králové vyhlásila 2. ročník výtvarné soutěže škol při nemocnicích. Stejně jako v loňském roce bylo téma ,,Nemocniční zajíček“. S chutí jsme se s dětmi pustili do práce a podařilo se nám vytvořit celkem 6 prací s velikonoční tématikou. Úspěch je veliký!...

Jaro na dětském oddělení

Jaro na dětském oddělení
Jaro se probudilo po dlouhém spánku a sluneční paprsky již rozzářily i naše dětské oddělení. Na začátku měsíce března se všechny děti podílely na jarní výzdobě chodeb a oken, která se nám moc povedla, a která každý den kouzlí úsměvy na dětských tvářích. Během jarních dnů děti s radostí tvoří...

Březen – měsíc knihy

Březen – měsíc knihy
Mám velkou radost, že se mi po šesti letech spolupráce s neziskovou organizací „ Celé Česko čte dětem“ podařilo domluvit, že sbírku knih, kterou uspořádala organizace „Péče srdcem z.ú. z Ostravy, darují naší ZŠ a MŠ při nemocnici Vsetín. Obdrželi jsme překrásný dárek v podobě 86...

Ze Zpravodaje Nemocnice Vsetín a.s. číslo 5 / 2018.

Ze Zpravodaje Nemocnice Vsetín a.s. číslo 5 / 2018.
S novým školním rokem začala již tradičně rovněž výuka základní a mateřské školy při Vsetínské nemocnici. Hospitalizované děti se vzdělávají s moderními výukovými pomůckami, jejich výtvarné práce se umísťují v nejrůznějších soutěžích či zdobí oddělení. „Škola při dětském oddělení je určená...

Poděkování

Poděkování
Základní škola, Mateřská škola a Praktická škola Vsetín srdečně děkuje „Nadaci Synot“, senátora Ivo Valenty, za udělení nadačního příspěvku ve výši 10.000,- Kč na didaktické pomůcky. Pro základní školu při nemocnici jsme zakoupily multilicenci výukového programu „Umíme česky“ a „Umíme matiku“....

Druhé místo ve výtvarné soutěži

Druhé místo ve výtvarné soutěži
Základní škola při Fakultní nemocnici v Hradci Králové vyhlásila 1. ročník výtvarné soutěže škol při nemocnicích. Téma pro letošní rok byl "Nemocniční zajíček". Na samotnou tvorbu jsme měli čtyři dny. Zrovna řádila chřipková epidemie a všechny děti musely ležet v postýlkách. Podařilo se nám...