ZŠ a MŠ PŘI NEMOCNICI VSETÍN

Dětské oddělení v barvách podzimu

První podzimní dny i letos krásně probarvily naše dětské oddělení. Během měsíce září jsme s dětmi vyráběli pestrobarevné podzimní listí, tvořili jsme podzimní obrázky, jejich dominantou byly hříbky, ježci a dráčci. Taktéž jsme si četli pohádky, hráli hry, plnili plošné úkoly, učili se do školy a...

Poděkování

Využily jsme bezplatné nabídky knih od neziskové organizace „Česká kniha pomáhá, z.ú.“ a obdržely celkem 20 výtisků pro děti a žáky ZŠ a MŠ při nemocnici Vsetín. Děkujeme za věcný dar, který obohatil naši knihovnu. Mgr. Simona Dobiásová – učitelka ZŠ, Karolína Kovářová – učitelka MŠ

Základní škola a Mateřská škola při nemocnici Vsetín

Základní škola a Mateřská škola při nemocnici Vsetín je určená hospitalizovaným dětem a jejím hlavním úkolem je pomocí vzdělávacích a herních aktivit usnadnit adaptaci dítěte ve zdravotnickém zařízení, odvést pozornost od nemoci a tím pozitivně ovlivnit zdravotní stav dítěte. K dispozici máme širokou škálu moderních pomůcek, včetně Ipadů, kvalitních knih, didaktických hraček a výtvarného materiálu. Předškolní děti využívají krásně zařízenou hernu. S dětmi pracujeme skupinově i individuálně, dle aktuálního zdravotního stavu a doporučení lékařů. Dětem chystáme zábavu dle věku a zájmu i na odpoledne, aby i v naší nepřítomnosti trávily čas smysluplně. Veškeré tyto aktivity jsou prevencí projevů syndromu hospitalismu.

Mgr. Simona Dobiásová