Školní družina pro děti navštěvující přípravný ročník

Děti, které navštěvují náš přípravný ročník si touto cestou zvykají na nové prostředí a kamarády. Odpolední činnost navazuje na dopolední výuku ve škole. Děti se učí novým věcem, rozvíjíme komunikační schopnosti, různé dovednosti a rozvíjíme tvořivost. Využíváme k tomu spoustu hraček jenž jsou k dispozici v naší třídě a jiné moderní pomůcky. Děti se také rády zúčastňují a zapojují se do dalších aktivit, které jim pomáhají k rozvoji osobnosti a sociálních návyků. Hravou formou se tak učí novým dovednostem, získávají nové informace a zároveň se připravují k nástupu do 1. třídy.

V družince také cvičíme, tancujeme, čteme si pohádky, kreslíme, tvoříme z různých materiálů, hrajeme si s hračkami. Vycházíme z dovedností, znalostí a pohybových vlastností dětí. Žáci se učí respektovat nejen paní vychovatelku, ale také navzájem sami sebe a získávají spoustu nových podnětů pro budoucnost. S družinkou jsme se zúčastnili sportovních her, divadla v Karolince, vánoční besídky s diskotékou a karnevalu. Navštívili jsme dětský zábavní park ve Zlíně a pravidelně navštěvujeme solnou jeskyni. To vše už jsme s dětmi prožili a ještě mnoho dalších aktivit nás do konce školního roku čeká.

vychovatelka Alena Matošková

Školní družina pro děti navštěvující přípravný ročník